250g - krůtí komplet

Vyprodáno

Balení:
BARF - KRŮTÍ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné, celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Složení:

Tento balíček obsahuje krůtí maso, krůtí kosti a dále zeleninu a ovoce(mrkev, čínské zelí, jablko).

Pro koho se hodí:

Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Díky obsahu kvalitních proteinů je krůtí komplet velmi vhodná pro psí sportovce a rostoucí zvířata.

Do jídelníčku můžeme krůtí komplet zařadit 1x až 2x do týdne.
Krůtí maso není tak častým alergenem jako kuřecí maso a může tedy být podáváno i většině psů alergiků.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:

Kvůli obsahu kostí není krůtí komplet vhodný pro psy s onemocněním ledvin nebo slinivky. U psů s pouze mírným onemocněním ledvin je možné krůtí komplet zařadit jednou týdně.

Popis:
Hlavní složkou krůtího kompletu je krůtí maso a kosti. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamín C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme čím by se případně živil v přírodě.

Další složkou krůtího kompletu je zelenina a ovoce, které dodávají vlákninu a vitaminy. Rostlinnou složku krůtího kompletu tvoří mrkev, čínské zelí a jablka.

Mrkev
je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva.

Čínské zelí
je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.

Jablka
obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamin C.

Tento balíček obsahuje maso, kosti i zeleninu a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.

Analytické hodnoty:

vlhkost 73,4%, bílkoviny 19,2%, sacharidy 0,4%, tuky 3,3%, vláknina 1,1%, popel 2,6%

48,00 Kč