250g - vepřový komplet

Vyprodáno

Balení:
BARF - VEPŘOVÝ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné, celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Složení:

Tento balíček obsahuje vepřovou svalovinu a plíce a je doplněn o ovoce a zeleninu (mrkev, čínské zelí, jablka).Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku.
Začínajícím BARFařům podáváme až ke konci třetího týdne.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:

Vepřový komplet se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater, ledvin nebo slinivky.

Popis:

Hlavní složkou vepřového kompletu je vepřová svalovina a vepřové plíce. Vepřové maso má u nás velkou tradici především díky dobré dostupnosti tohoto masa ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je zajímavé množství zinku, hořčíku a draslíku. V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A obsaženého v mrkvi. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České Republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku. Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba zařazovat do jídelníčku i vnitřnosti, mezi ně plíce rozhodně patří. Plíce obsahují i zbytkový vzduch a tím jsou "nadýchané" a dobře tak zasytí. Díky obsahu chrupavčitých průdušek jsou plíce zvláště vhodné pro rostoucí psy nebo starší psy s pohybovými problémy.

Rostlinnou složku
tvoří mrkev, čínské zelí a jablka.

Mrkev
je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva.

Čínské zelí
je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.

Jablka
obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamin C.
Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

40,00 Kč