Alavis Calming Extra silný 96g 30tbl

Unikátní přírodní přípravek pro potlačení stresu a nervozity u psů. Vhodný také pro psy hyperaktivní, či úzkostně reagující na stres z prostředí (např. ohňostroj).

Přispívá ke zklidnění a podporuje vyrovnané chování psů, aniž by ovlivňoval osobnost nebo aktivitu zvířete. Nástup účinku během 30-60 minut.

Obsah účinných látek v jedné tabletě: Thiamin (134 mg), C3® (22 mg), L-Theanin (21 mg).

Pomocné látky: pivovarské kvasnice, řepkový olej, příchuť kuřecích jater, kyselina citrónová, glycerin, přírodní smíšené tokoferoly (vitamin E), kyselina propionová, patentovaná směs: maltodextrin, alginát sodný a síran vápenatý, extrakt rozmarýnu, oxid křemičitý, sójový lecitin, rostlinný olej.

Thiamin

Thiamin je vitamin B1 rozpustný ve vodě, představuje nutnou součástí výživy. Působí na centrální nervovou soustavu a navozuje pocit zklidnění a zmírnění úzkosti. Během zvýšeného stresu a námahy jeho potřeba stoupá. Vitamin B1 si organismus neukládá, a proto je třeba, aby byl součástí potravy.

C3 (Colostrum Calming Complex)®

Colostrum Calming Complex® je komplex kolostra, izolovaný z mléčných bílkovin, známý svými zklidňujícími účinky.

L-Theanin

L-Theanin je aminokyselina, která v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti. Má uklidňující účinky, přispívá k redukci stresu a úzkosti, depresí a fobií. Přispívá k uvolnění mysli a navození pocitu pohody svým působením na dopamin a serotonin.

Dávkování:

Do 25 kg hmotnosti psa - 1 žvýkací tableta denně.
25-45 kg hmotnosti psa - 2 žvýkací tablety denně.
nad 45 kg hmotnosti psa - 3 žvýkací tablety denně.

V období zvýšeného stresu je bezpečné 2x či 3x zvýšit uvedenou dávku. Vhodné podávat 0,5 až 1 hodinu před předpokládaným stresem.

666,00 Kč