ŽRALOČÍ CHRUPAVKA + VITAMÍN C - Kapsle 800 mg

  • Obsahuje: Čistou Žraločí chrupavku, Vitamín C - kyselina ascorbová, Hovězí kolagen - obal kapsle.

Obsah hlavních účinných látek: Glukosamin sulfát - 7 %, Chondroitin sulfát - 12 %, Glykosaminoglycan - 18 %. Vitamín C - 2,5 %, Ca - 14 %. P - 8 %, Voda 4 %.

  • Charakteristika: Žraločí chrupavka je pro organizmus savců mnohem více využitelná a účinná, než silnější, ale syntetické, kloubní přípravky. Obsahuje v přirozené formě látky velmi důležité pro tvorbu a obnovu kloubní chrupaky - chondroitin sulfát, mucopolysacharidy, soli vápníku a enzymy.

Obsah vápníku a fosforu se ve žraločí chrupavce nachází v ideálním poměru 2:1 a je také vázán v organické formě, čímž je opět výrazně více využitelný pro organismus, než přírodní minerály v anorganické podobě. Obsahuje i skupinu mukopolysacharydů, které mají protizánětlivý účinek, který účinně zmírňuje zánět a zpomaluje degradaci tkáně v chrupavkách u všech druhů kloubů v těle. Přidaný vitamín C je naprosto nezbytnou součástí při biosyntéze kolagenu a následné tvorbě specifických kolagenních vláken nutných ke stavbě chrupavek i kostí. Takže jeho přítomnost zvyšuje ještě více účinnost žraločí chrupavky.

Žraločí chrupavka je vynikajícím doplňkem stravy u štěňat a mladých psů pro podporu vývoje chrupavek kloubů. U dospělých a starých psů přispívá k udržení kvality kloubů a šlach, kostí a zubů. Podporuje funkci nervových přenosů, činnost svalů. Zlepšuje srážlivost krve a celkový metabolizmus organizmu. Námi prodávaná Žraločí chrupavka je v potravinářské kvalitě.

Prášek uvnitř kapsle je bílé barvy s charakteristickou vůní a chutí po rybině. Konzistencí je podobný jemné krupičce.

  • Možnosti použití: Jako přírodní produkt je možné žraločí chrupavku s vitamínem C užívat dlouhodobě, na rozdíl od synteticky vyráběných chondroprotektiv a léků. Bylo prokázáno, že žraločí chrupavka není toxická i při podávání ve vysokých dávkách. Např. současné studie prokázaly, že pokusná zvířata infikována rakovinou, která dostávala vyšší dávky výtažku z chrupavky žraloka žila déle, nebo v nich nádor dokonce ustoupil.
  • Dávkování:

Preventivně se podává u psů 10 - 40 kg / 2 až 4 kapsle / den.

U psů do 10 kg / 1 - 2 kapsle / den.

U velkých a obřích plemen nad 40 kg, nebo u psů s poškozenými klouby lze zvýšit dávku na 1 kapsli / 5-7 kg váhy psa dle velikosti ( čím větší váha, tím se víc držet spodní hranice ). Není ale třeba překračovat dávku 16 kapslí / den.

Podávané množství ovlivňuje velikost psa, jeho zdravotní stav, intenzita výcviku, věk psa, aj. Nemusíte mít ale obavy z předávkování, u tohoto přírodního produktu ani vysoké dávky neuškodí. Jde potom spíš jen o finanční zátěž pro chovatele.

V humánní medicíně se používá k prevenci a při léčbě nádorových onemocnění, artritidách, zánětech střev, diabetickém poškození očního cévního systému (retinopatii) a při Kaposiho sarkomu. Obsahové látky chrupavky působí proti rozvoji lupénky (psoriasis). Ukázalo se také, že působí antimutagenně, antioxidačně a proti bolesti. Podává se: 2x 2-4 ks / den.

474,00 Kč